O NAS

Od

2016

Nasza historia

Piwniczka 1920 to urokliwa,  kameralna pizzeria, która w 2016 roku zagościła na stałe na gastronomicznej mapie Niska. Wielu naszych Gości pyta skąd ta nazwa?

Otóż nasza pizzeria mieści się w pięknej murowanej piwnicy budynku, którego powstanie datuje się na około 1920 rok. Miejscowa legenda głosi , że lokal nasz połączony był podziemnym tunelem z budynkiem dzisiejszego niżańskiego szpitala. Spytacie dlaczego? Wg miejscowych historyków ów tunel był drogą ewakuacyjną z dawnego pałacu rodu Ressegieur.

Dzisiaj pałac rodu Ressegieur to niżański szpital, a zaplecze naszej pizzerii to prawdopodobnie część tego podziemnego tunelu.
Zapraszamy więc Państwa na znakomite jedzenie w tych starych, pięknych murach..

Dobra
Na podstawie 388 opinii
Rafał Kowal
Rafał Kowal
2021-05-30
Bardzo pyszne jedzenie i miła obsługa. Na pewno odwiedzę jeszcze nie raz
Artur Bąk
Artur Bąk
2021-05-28
Najlepsza pizza!!! Polecam! :D
Hubert Lisowski
Hubert Lisowski
2021-05-20
Bardzo smaczna i za każdym razem taka sama, ciasto ok, składniki świeże i smaczne.Polecam
Sylwester Sumarowski
Sylwester Sumarowski
2021-05-19
Dobre w przystępnych cenach jedzenie i piwo 🙂 Obsługa bardzo miła i komunikatywna. Szczególne podziękowania dla Pani Wiktorii, która swoim uśmiechem i zaangażowaniem podniosła na jeszcze wyższy poziom mój odbiór tego lokalu. P.S. Słowo klucz - szachy 😉
Emilia Wojciechowska
Emilia Wojciechowska
2021-05-17
Polecam serdecznie! Jak byłam w odwiedzinach u siostry, to zamówiłyśmy stąd pizze i naprawdę pizza jest MEGA!!! Pyszna, ze świeżymi składnikami!
Call Now Button